head-2

جاذبه توریستی کانادا

مونتریال دومین شهر بزرگ کانادا و بزرگترین شهر ایالت کبک است و در اصل به نام ویل-ماری یا شهر ماری شناخته میشده. نام آن از تپه ای ۳ قله ای به نام مانت-رویال که در قلب شهر واقع شده گرفته شده است. حدود ۶۰% مردم این شهر به زبان فرانسوی صحبت میکنند و پس از پاریس بزرگترین شهر فرانسوی زبان دنیا میباشد. مونتریال پایتخت فرهنگ و اقتصادی کبک و نقطه اصلی ورود به این ایالت است. آب و هوای این شهر مرطوب قاره ایست و دارای زمستان های بسیار سرد و برفی میباشد. مونتریال هر ساله بعنوان یکی از شهرهای مناسب برای زندگی شناخته میشود و با تاریخ غنی خود سالانه پذیرای توریست های بیشمار میباشد.

 

جاذبه مونتریال قدیمی

مونتریال قدیمی بخشی از مرکز شهر مونتریال است که با ساختمان هایی که تاریخ آنها به سال ۱۶۰۰ میلادی برمیگردد در حالت اصلی خود حفظ شده است. این منطقه با خیابان های سنگفرش شده تاریخی و معماری قرن ۱۷ تا ۱۹ خود شخصیتی اروپایی دارد. مونتریال قدیمی بین رود سنت لاورنس و مرکز مونتریال قرار دارد و حدود ۱ کیلومتر مربع را میپوشاند. کلیساها و موزه های این منطقه جذابیتی خاص دارند.

 

 

 جاذبه باغ های گیاه شناسی مونتریال

 

این باغ های ۱۸۵ هکتاری در خیابان شربروک روبروی استادیوم المپیک واقع شده اند و شامل یک مجموعه گلخانه مملو از گیاهان سراسر جهان و باغ های روباز بسیار زیبا میباشد. این باغ که در سال ۱۹۳۱ تاسیس شده با بیش از ۲۲۰۰۰ گونه گیاهی شامل باغ های چینی، باغ های ژاپنی با گیاهان ژاپنی و ساختمان و چایخانه ای به همین سبک، اولین باغ ملی و باغ گیاهان آلپ میباشد.

 

 

kanada.3

 

 

 

جاذبه کوه رویال

 

کوهی در شمال مونتریال که بخشی از تپه های مونترجیان بین لارنتیانس و آپالاچیانز است. این کوه محل قرارگیری پارک مانت رویال، یکی از بزرگترین فضاهای سبز مونتریال میباشد. پارک کوه رویال دریاچه مصنوعی بیور، یک پیست اسکی کوچک، باغ مجسمه ها، خانه اسمیت، یک مرکز تفسیری، و بنای یادبود جورج اتین کارتیر را در خود جای داده است. همچنین این پارک محل برگزاری رویدادهای ورزشی، توریستی و فرهنگی بسیار میباشد.

 

 

جاذبه کلیسای نوتردام مونتریال

 

این کلیسا که در منطقه مونتریال قدیمی واقع شده دارای معماری ای به سبک گوتیک میباشد و یکی از بناهای خیره کننده دنیا محسوب میشود. طراحی داخلی این کلیسا عظیم و رنگارنگ است و سقف آبی آن با ستاره های طلایی رنگ تزئین شده است. بقیه قسمت های این بنا با صدها کنده کاری چوبی، مجسمه های مذهبی، و رنگ های زیبای قرمز، بنفش، نقره ای، طلایی، آبی و فیروزه ای پوشانده شده است.

 

جاذبه بندر قدیمی مونتریال

این بندر که در امتدادی ۲ کیلومتری در ساحل رود سنت لاورنس واقع شده، از سال ۱۶۱۱ روح اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مونتریال در تجارت بوده است. بازسازی این بندر در دهه ۱۹۹۰ تحت نظارت دو معمار مشهور اورلی کاردینال و پیتر رز انجام شد. امروزه این ساحل زیبا با مرکز علوم مونتریال، سالن سینمای آیمکس و برج ساعت مونتریال سالانه بیش از ۷ میلیون بازدیدکننده دارد.

 

 

جاذبه بایودوم مونتریال

 

مجموعه ای که با بازدید از آن میتوانید از میان چهار اکوسیستم موجود در آمریکا عبور کنید. بنای این مجموعه در اصل برای بازی های المپیک ۱۹۷۶ ساخته شد و میزبان رویدادهای دوچرخه سواری و جودو بود. در بازسازی سال ۱۹۸۹ و ۱۹۹۲ نمایشگاه طبیعی داخل آن افتتاح شد. بایودوم یکی از چهار مجموعه ایست که تحت نظر موزه طبیعت مونتریال است و یکی از اعضای انجمن باغ وحش ها و آکواریوم ها، و انجمن کانادایی باغ وحش ها و آکواریوم ها میباشد.

 

 

kanada.1

 

 

 

جاذبه پارک المپیک

 

استادیوم المپیک که گنجایش ۶۰ تا ۸۰ هزار تماشاچی را دارد امروزه برای برگزاری بازی های بیسبال، جشنواره ها، نمایشگاه ها و برنامه های مختلف استفاده میشود. در بالای این استادیوم زیبا که شبیه به یک صدف دریایی بزرگ است سکویی برای تماشا قرار دارد که نمایی خیره کننده از شهر و حومه آن به نمایش میگذارد. استادیوم المپیک، یکی از پر بازدیدکننده ترین میدان های مسابقه آمریکای شمالیست و تیم مشهور بیسبال مونتریال اکسپوز را در خود جا داده.

 

 

 جاذبه موزه پوینتا کالیر

 

موزه باستان شناسی و تاریخی که در مونتریال قدیمی واقع شده و در سال ۱۹۹۲ تاسیس گردیده است. این موزه که در گرامیداشت سیصد و پنجاهمین سال تولد مونتریال تاسیس شد، صنایع دستی اقوام اولیه مونتریال و فرهنگ های متفاوت مردم آن دوران و چگونگی تاثیر رژیم های فرانسوی و بریتانیایی بر این منطقه را به نمایش میگذارد. این موزه از زمان افتتاح خود، سالانه پذیرای بیش از ۳۵۰ هزار بازدیدکننده است.

 

 

جاذبه موزه هنرهای معاصر مونتریال

 

موزه ای در مجتمع هنری پلاس دآرتز که شامل بیش از ۷۰۰۰ اثر هنری از بیش از ۱۵۰۰ هنرمند کانادایی و بین المللی میباشد. این موزه تنها مجموعه فرهنگی کاناداست که به هنرهای اجرایی و بصری میپردازد. کلکسیون های این موزه شامل نقاشی ها، مجسمه ها، عکس ها، طراحی ها و نوشته های معاصر میباشد.

 

 

جاذبه بازار بون سسورز

 

بازاری عمومی که در منطقه قدیمی مونتریال واقع شده و نامش را از کلیسای مجاورش، نوتر دام د بون سسورز گرفته. طراحی این بازار که توسط ویلیام فوتنر انجام شد از بنای گمرک دوبلین گرفته شده. بازار بون سسورز در سال ۱۸۴۷ افتتاح شد و بین سال های ۱۸۵۲ و ۱۸۷۸ تالار شهر مونتریال را در خود جای داده بود و محل برگزاری ضیافت ها، نمایشگاه ها و فستیوال های مختلف بوده است.

 

 

جاذبه رصدخانه مونتریال

 

اولین و بزرگترین رصدخانه عمومی کانادا که در سال ۱۹۶۶ افتتاح شد و گنجایش تقریباً ۳۷۵ نفر را دارد. از زمان افتتاح، این رصدخانه که یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی مونتریال است پذیرای بیش از ۲۵۰ برنامه، ۶ میلیون تماشاچی و بیش از ۵۸ هزار اجرا به زبان های انگلیسی و فرانسوی بوده است. گنبد نیمدایره ای سالن نمایش ستاره ای این رصدخانه قطری به طول ۲۰ متر دارد و پروژکتور و بلندگوهای عظیم، به شما تجربه ای بینظیر در زمینه ستاره ها خواهند داد.

 

 

kanada.2

 

 

 

جاذبه میدان پلاس ژاک کارتیر

 

میدانی تاریخی در مونتریال قدیمی که ورودی بندر قدیمی مونتریال میباشد. خیابان منتهی به این میدان به نام ژاک کارتیر، جهانگردی فرانسوی نامگذاری شده و در طی فصل های پر توریست این خیابان مملو از هنرمندان خیابانی و غرفه های جالب و متنوع میباشد. رستوران ها و مغازه های این خیابان هم پذیرای بازدیدکنندگان میباشند. باغ نلسون، باغی محبوب در این منطقه است که رستوران مشهور پلاس ژاک کارتیر را در خود جای داده.