head-2

جاذبه توریستی کیش

مسجد جامع نور کیش

این مسجد با تک مناره زیبا محل تجمع و اقامه نماز اهل تسنن کیش است که در منطقه میر مهنا قرار دارد. همچنین علاوه بر وجود نمازخانه های ساحلی که به طرز زیبایی در ساحل بنا شده اند، اغلب محل حضور گردشگران جهت بازدید و خواندن نماز می باشد. مسجد جامع کیش بسیار قدیمی بوده و اکثر مراسم های عزاداری و دیگر مراسم خاص در آن اجرا می شود. همچنین مسجد دیگری هم در کیش است که مسجد خاتم الانبیاء نام دارد ومحل برگزاری نماز جمعه می باشد که در شمال جزیره واقع شده است.

 

پارک آهوان

مجموعه تفریحی پارک دلفین با مساحتی حدود ۱۰۰ هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش قراردارد. مجموعه شامل فضای سبز با انواع گونه‌های مختلف گیاهی، باغ پرندگان و اولین و تنها دلفیناریوم در ایران است.در دلفیناریوم این مجموعه گونه‌های مختلفی از پستانداران دریایى از جمله دلفین، شیر دریایى شمالى، شیر دریایى جنوبى، گربه دریایى شمالى، گراز دریایى و پنگوئن نگهداری میشوند و بازدیدکنندگان میتوانند از هنرنمایی آنان که توسط مربیان ایرانی تربیت میشوند دیدن کنند. در مجموع ۲۱ پستاندار دریایى در استخرهایى با حجم ۱۸۰۰۰ متر مکعب پر شده از آب دریا نگهدارى میشوند.فضای سبز پارک دلفین شامل بیش از یکصد گونه گیاهی از جمله هزاران درخت نخل، بنجامین‌هاى بسیار بزرگ، درختان لور (انجیر معابد)، اوکالیپتوس، آکاسیا، مورد، کهور، گل ختمى، شیشه شور، تکوما، سیاه نوفیلد، کند کارپوس، جونیا پروس و بیش از ۲۵ گونه کاکتوس و سایر گیاهان است که با توجه به وضعیت اقلیمی جزیره کیش و مرجانی بودن خاک آن در نوع خود بینظیر است.
 
kish.1 

نمایشگاه خزندگان

در این نمایشگاه بیش از یکصد گونه خزنده از خانواده مارسانان به نمایش گذاشته شده است. مارهای عظیم بوا، مار پیتون آفریقا و جنگل های آمازون، سوسمار ماداگاسکار، عقرب سیاه امپراتور آفریقا، مار تایلندی، عنکبوت بزرگ و پرنده خوار برزیلی نمونه هایی از این گونه خزندگان هستند. همچنین در این نمایشگاه با استفاده از روش تاکسیدرمی کالبد موجودات زنده با حفظ ظاهر طبیعی آنها هم وجود دارد که می توان صدها گونه از این موجودات را مشاهده کرد.

 

آب انبار جزیره

این آبشار زیبا در شهر رویان واقع شده است. جریان آب آن با شیبی ۶۰ درجه از کوه های سنگی پایین جاده به طرف دره و درختان جنگلی سرازیر می باشد. در کنار این آبشار جنگلی واقع شده که درختانش با فاصله نه چندان زیاد از یکدیگر، رشد کرده اند و بیشتر منطقه، بکر و دست نخورده می باشد. البته آنچه که آبشار آب پری نامیده اند، شباهت چندانی به نامش ندارد چراکه بخشی از سنگ های کوه در اثر رانش زمین در شیب تندی جمع شده اند و آب از لابه لای سنگ ها جاری است. همچنین آب معدنی لاویج که در جنوب چمستان، در میان دره های جنگلی البرز قرار دارد، خواص بسیار زیادی برای درمان دردهای استخوانی، مفاصل، بیماری های پوستی و مفصلی دارد و در تمام فصول سال، پر آب می باشد.

 

پارک ساحلی مرجان

پارک ساحلی مرجان که در مجاورت بازار مرجان واقع شده، یکی از زیباترین مراکز دیدنی کیش است که بازار مرجان را به دریا ارتباط می دهد. بسیاری از مسافران و ساکنین جزیره اوقات تفریحی خود را در کنار این پارک گذرانده و از مناظر زیبای ساحلی کیش لذت می برند.

 

باشگاه سوارکاری

سوارکاری از جمله ورزش هایی است که علاوه بر تاثیر آن در سلامت جسمانی، به سوارکار آرامش می دهد و باعث تمدد اعصاب و راحتی فکر او می شود.

 

کارتینگ

ورزش مفرح و هیجان انگیز و پایه ورزش اتومبیلرانی حرفه ای است. پیست کارتینگ، کیش یکی از بزرگترین پیست های خاورمیانه و نخستین پیست کارتینگ در ایران بوده و موتور های چهار چرخ ATV و ماشین های کنترل از راه دور در آن موجود است.

 

kish.3 

پلاژ بانوان

قصر مولیاژ که در مقابل مسجد جمعه قرار دارد در سال ۱۹۰۶ توسط سلطان محمد شمس الدین سوم برای پسرش ساخته شد و در سال ۱۹۸۶ پس از به جمهوری رسیدن مالدیو، این قصر به محل سکونت رسمی رئیس جمهور تبدیل شد. این ساختمان منحصر به فرد با کنده کاری های سفید و زیبای خود یکی از جاذبه های محبوب مالدیو است.

 

قایق کف شیشه ای

آب های اطراف کیش محل زندگی انواع موجودات دریایی نظیر مرجان ها ماهی های تزیینی و خوراکی توتیاها خرچنگ ها ستاره های دریایی و ... است .با قایق های کف شیشه ای تماشای این زیبایی ها امکان پذیر است .این قایق ها در اسکله تفریحی مستقر هستند و با استفاده از نورافکن امکان گشت دریایی شبانه را نیز فراهم کرده اند

 

غواصی

جزیره کیش از نظر محیط زیست طبیعی، یکی از بکرترین مناطق خلیج فارس بوده و بجرات می توان گفت که ریفهای مرجانی شرق جزیره کیش از غنی ترین و زیبا ترین مناطق و مساعد ترین سایتهای غواصی در کشورمان را در برگرفته است. پوشش مرجانی این جزیره در سواحل شرقی آن واقع گردیده که هرساله مورد بازدید بسیاری از علاقه مندان غواصی قرار می گیرد. غواصی در کیش در تمامی طول سال امکانپذیر بوده و سایتهای کم عمق این جزیره برای غواصی تمامی افراد و حتی اشخاص مبتدی بسیار مناسب است. همچنین وجود مراکز آموزشی و تفریحی غواصی درکیش این جزیره را تبدیل به قطب غواصی کشور نموده است

 

باغ پرندگان

ایاب، دهلیز یا نقبی است که در سطح زمین در کنار دهانه چاه قنات حفر با شیب تند و با استفاده از تعدادی پله به سطح آب جاری قنات در زیرزمین می رسد. هر چه عمق چاه بیشتر باشد، این نقب طولانی تر و تعداد پله های آن زیادتر می شود. در این محل یک چایخانه و رستوران غذاهای سنتی ایرانی برای پذیرایی از گردشگران دایر گردیده است.

 

کشتی یونانی


در انتهای طولانی ترین مسیر آبرفتی باستانی کیش، آبهای سطحی به قسمتی از منطقه شمالی جزیره که به دره پرتغالیها معروف است سرازیر میشوند، لذا این منطقه از سرسبزی خاصی برخوردار است. در اطراف یکی از کهنسال ترین درختان لور جزیره، مجموعه درخت سبز احداث شده است. سرسبزی محوطه ساختمانها و نردههای چوبی و پیادهروهای این مجموعه، مناطق شمالی کشور را تداعی میکند. اما یکی از عواملی که سیاحت کنندگان را به این نقطه میکشاند، هیبت افسانهای درخت سبز است. مجموعه درخت سبز در مجاورت دو جاذبه مهم گردشگری کیش واقع شده و دارای دو درب ورودی است.

 

kish.5