head-2

پنل دسترسی سریع تور آسیا

  • 1

تور تایلندRSS

Add your listing here

  • معرفی

  • شرایط ویزا

  • اماکن دیدنی

  • دانستنیها


معرفی

 کشور تایلند در شرق آسیا قرار داردکه از شرق با کشور کامبوج و ازغرب با کشور میانمار از شمال با کشور لائوس وازجنوب با کشور مالزی مرزهای مشترک دارد. کشور تایلند دارای ۵۱۷۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت و ۶۲ میلیون نفر جمعیت است و پایتخت آن شهر بانکوک با  بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت، جمعیت تایلند در ۷۶ استان این کشور پراکنده است. زبان: تای . دین: ۹۵٪ بودیسم و ۴٪ مسلمان و ۱٪ سایر ادیان.  ۷۵٪ مردم تایلند تای. ۱۱٪ چینی تبار و ۵/۳٪ مالایی. شخص اول مملکت در تایلند پادشاه است و از احترام خاصی در بین مردم برخوردار است.

 

شرایط ویزا

 

ویزای توریستی کشور تایلند برای افرادی که به قصد گردشگری وارد این کشور پادشاهی می‌شوند، صادر می‌گردد. مدت اعتبار ویزای توریستی، سه ماه پس از صدور است و می‌توانید به مدت ٣٠ یا ٦٠ روز در تایلند اقامت داشته باشید، از اماکن توریستی دیدن کنید و به اندازه‌ی مجاز گمرکی یعنی ٣٠کیلوگرم- اجناس مورد نظر خود را بخرید. برای درخواست روادید توریستی، حضور متقاضی الزامی نیست و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی‌شود؛ در مورد روادید تجاری یا روادید بلندمدت، مقررات متفاوت است و حضور متقاضی به منظور مصاحبه ضروری است.

 

اماکن دیدنی

 

بانکوک:بانکوک پایتخت و بزرگترین شهر تایلند است. دراین شهر محلهای زیادی وجود دارد که روزانه تعداد بسیار زیادی از مسافران خارجی از این محلها بازدید میکنند. و به 3 دسته تقسیم میشوند:

محلهای مناسب برای شب 

 محلهایی که  فقط در طی روز میتوان از آنها بازدید کرد: ۱- رویال کانال ۲- گرند پلاس یا معبد بزرگ بودا ۳- بازار جواهرات ۴- موزه ملی  ۵- گالری ملی ۶- پارک تفریحی دریم وورد یا دنیای رویا ۷-گرند زوو یا باغ وحش بزرگ و ....

محلهائی که ۲۴ ساعت شبانه روز باز است

1- کَوسن رود یا خیابان کَوسن۲- سیلوم رود یا خیابان سیلوم  ۳ـ سُخومویت رود یا خیابان سُخومویت.


دانستنیها

اين كشور در طول سال فستيوال هاي متعددي برگزار میکند كه برخي از آنها هرساله در تاريخ معيني آغاز می شود، در حالي كه تاريخ برخي ديگر تغيير ميكند.از كارناوال هاي تايلندي ميتوان به جشن هاي آيوتايا ورلد هريتا‍ژ در ماه دسامبر كه با اجراي برنامه هاي فرهنگي ،رقصهاي كلاسيك تايلندي ،آتش بازي و كنسرت ،در پايتخت باستاني تايلند جشن گرفته ميشود اشاره نمود.از ساير كارناوال ها ميتوان جشن تولد اعليحضرت پادشاه بوميبل كه جزو طولاني ترين سلسه پادشاهي در تايلند وبه عنوان سمبل پدر شناخته ميشود و مردم در آن با پرچم هاي براق تزيين شده و چراغ هاي سلطنتي در 5 ژانويه به پايكوبي ميپردازند را نام برد .

در اين كشور زبان انگليسي بطور گسترده توسط مردم بومي تايلند در سطوح مختلف صحبت ميشود البته تايي ها خيلي تلاش ميكنند به شما كمك كنند اما اگر تنها چند لغت تايي بدانید به طور عجيبي خوشحال ميشوند.

با اینكه تمامی فصول برای سفر به تایلند مناسب است ،بهترین زمان از نظر كاهش گرما و رطوبت،بین ماههای نوامبر تا فوریه می باشد.